Misfits: Zmetci - Recenze - 4.série

24. prosince 2015 v 12:59 | regina |  Misfits
Komedie/Drama/Fantasy/Sci-Fi, Velká Británie, 2009

Anotace: Jak dokáže jedna záhadná bouře zamávat životy pětice mladých Londýňanů? Rozhodně více, než by se na první pohled zdálo. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací za prohřešky, které ve své minulosti napáchali. Jednoho dne je však zastihne nejpodivnější meteorologická událost v historii Velké Británie, která v nich zanechá zvláštní schopnosti. Dokáží se však mladiství delikventi, kteří mají k hrdinským ideálům skutečně daleko, vypořádat s touto změnou, která může přinést více komplikací, než užitku? A zapůsobila bouře i na ostatní obyvatele Londýna? Svěží seriál z Velké Británie zajímavě kombinuje v jednotlivých epizodách akční, dramatické i černohumorné scény a díky uvěřitelnosti hlavních postav se MISFITS stávají jedním ze seriálových překvapení roku 2009.
Názor: Po prvních třech sériích, které mě neskutečně bavily a vždycky mi dokázaly v těžkých chvílích zvednout náladu, musím 4. sérii označit za velké zklamání. Hodně mi chyběly původní postavy, které tak nějak vytvářely celou atmosféru seriálu. Jess, Finn, Alex ani Annie mě upřímně nezaujali. A k tomu (spoiler) v půlce série umře má poslední oblíbená postava Kurtis, všechno to pak ztrácí trochu smysl.
Vtípky ani zápletky už nejsou tak zajímavé, spíš většinou nechutné a trapné (a to jsem celkem dost toleratní člověk, který snese i ten nejčernější humor :D).
Abych to shrnula, tuhle sérii bych brala s velkým nadhledem a zbytečně se v tom nešťourala, protože vážně to má sloužit jen k pobavení a nic víc. Jestli se na ni budete chtít podívat, vážně nečekejte zázraky. Možná bych ji nesoudila tak tvrdě, kdyby mě předchozí série tak nenadchly.
Budu muset dost zapřemýšlet, jestli se vůbec pustím do 5.série, protože ani závěr posledního dílu mě moc nenalákal. (spoiler) Upřímně jsem doufala, že ten hňup Alex umře, je to tak šíííleně nesympatická postava :D A oni z něj ještě udělají hlavní "hrdinu" se schopnostmi, no potěš...

Hodnocení: 4/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nogitsune Nogitsune | Web | 25. prosince 2015 v 18:21 | Reagovat

Taky jsem to chtěla sledovat *jedenou... až za těch 20 dalších seriálů...*
Aspoň tedy nebudu do čtvrté série vkládat tolik naděje, ale stoprocentně ji shlédnu taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama