Hrdinové - 1.série

15. prosince 2015 v 18:37 | regina |  Hrdinové
Drama/Thriller/Sci-fi, USA, 2006

Anotace: Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl...


Názor: Hrdinové. Krátký, výstižný a ne moc originální název pro naprosto skvělé dílo. Kdo z nás si někdy nepřál mít superschopnosti? Umět číst myšlenky, létat, být nesmrtelný, procházet zdí, malovat budoucnost, cestovat časem... a je toho ještě mnohem víc!
Seriál má spoustu hlavních postav. To je na jednu stranu dobře - určitě si mezi nimi najdete svého favorita (a díky tomu se zvyšuje i pravděpodobnost, že vám někdo bude vrcholně nesympatický :D). Na druhou tu může být potíž s pamatováním jmen, ale když nad tím tak přemýšlím, každá z postav je jedinečná a má svůj příběh, takže po pár epizodách byste se měli začít orientovat.
Kromě nich mají hrdinové taky fantastický a propletený děj, který budete luštit celou sérii a nestane se, že byste náhodou uhádli budoucí zápletku. Seriál vám odkrývá informace a skládá je dohromady přesně tak, jak chce, abyste je věděli.
Za zmínku taky stojí propletení příběhů jednotlivých postav (a to se možná ještě víc zamotá v následujících sériích). Občas jsem sice byla zmatená, kdo se s kým už zná, kteří dva se setkali, kdo toho o kom ví kolik atd, ale nejspíš proto, že jsem měla mezi díly docela velké pauzy. Možná je nejlepší seriál zkouknout najednou a neztratíte se. :)
Jediné, co mi chybělo, byla kapka humoru, jinak by tento seriál neměl daleko k dokonalosti. ;)

Hodnocení: 10/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama