Life is Strange - Recenze

23. října 2015 v 23:06 | regina |  Life is Strange
Dontnod Enterainment, 2015, Adventura/Interaktivní film

Anotace: Hlavní postavou hry je Maxine Caulfield, studentka fotografie v posledním ročníku, která se po pěti letech vrátí domů a náhodou u sebe objeví zvláštní schopnost - může posouvat čas zpět. Díky tomuto daru zachrání svou nejlepší kamarádku z dětství Chloe Price a s její pomocí vyráží do ulic Arcadia Bay vyšetřovat tajemné zmizení Chloeiny přítelkyně Rachel. Max se musí rychle naučit pracovat se svou novou schopností, neboť i sebemenší změna minulosti může vést k devastujícím následkům v budoucnosti.

Life is Strange je pětidílná adventura z pohledu třetí osoby, nabízející hráči volně vracet čas a opakovat události podle svého. Každá změna ale ovlivňuje příběh jiným způsobem a posouvá hráče k jinému konci.


Názor: Konečně jsem se dočkala října a 5. epizody této skvělé hry. Musím říct, že jsem to čekání nemohla vydržet, protože 4. epizoda skončila opravdu napínavě. Já jsem ale hru chtěla ohodnotit jako celek, tak jsem si s recenzí radši počkala. :-)


A teď si říkám, že jsem to ani dělat nemusela, protože stejně nevím, co napsat. Zkrátka nemám slov! Tahle hra mě úplně zničila. Psychicky mě vyždímala jako snad ještě žádná. Podobný pocit jsem měla po dokoukání Butterfly Effect. A tahle hra měla s tím filmem DOST společného! Takže pokud máte rádi cestování časem, alternativní reality a psycho zápletky, je tohle to pravé pro vás.


Vím, že si ji určitě ještě hodněkrát zahraji, protože na tak skvělou hru už asi nikdy nenarazím. Mohl by z toho být skvělý film, ale...vlastně je. Interaktivní film, který vás přinucením k rozhodování vtáhne do děje. Příběh může díky tomu dopadnout různými způsoby a jste za to zodpovědní jenom vy.


Kdyby mě napadla ještě nějaká myšlenka nebo poznámka, pořádně to rozvedu a zveřejním to v samostatném článku, ale tuhle recenzi radši už ukončím, protože nechci zbytečně spoilerovat. To je u skvělé hry/filmu/knížky ta nejhorší možnost, jakou můžete hráči/divákovi/čtenáři zničit zážitek a překazit moment překvapení.


Prostě a jednoduše - tuhle hru si všichni povinně zahraje! Opovážím se říct, že je to hra pro každého, i pro toho, kdo nehrad hraje hry. Jde totiž o ten příběh, o tu hloubku, o ten zážitek, o ty emoce...tohle vás BUDE bavit a užijete si to. Slibuju ♥ (na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí!)

Moje hodnocení: 10/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama