Říjen 2015

Life is Strange - Recenze

23. října 2015 v 23:06 | regina |  Life is Strange
Dontnod Enterainment, 2015, Adventura/Interaktivní film

Anotace: Hlavní postavou hry je Maxine Caulfield, studentka fotografie v posledním ročníku, která se po pěti letech vrátí domů a náhodou u sebe objeví zvláštní schopnost - může posouvat čas zpět. Díky tomuto daru zachrání svou nejlepší kamarádku z dětství Chloe Price a s její pomocí vyráží do ulic Arcadia Bay vyšetřovat tajemné zmizení Chloeiny přítelkyně Rachel. Max se musí rychle naučit pracovat se svou novou schopností, neboť i sebemenší změna minulosti může vést k devastujícím následkům v budoucnosti.

Life is Strange je pětidílná adventura z pohledu třetí osoby, nabízející hráči volně vracet čas a opakovat události podle svého. Každá změna ale ovlivňuje příběh jiným způsobem a posouvá hráče k jinému konci.


Názor: Konečně jsem se dočkala října a 5. epizody této skvělé hry. Musím říct, že jsem to čekání nemohla vydržet, protože 4. epizoda skončila opravdu napínavě. Já jsem ale hru chtěla ohodnotit jako celek, tak jsem si s recenzí radši počkala. :-)


A teď si říkám, že jsem to ani dělat nemusela, protože stejně nevím, co napsat. Zkrátka nemám slov! Tahle hra mě úplně zničila. Psychicky mě vyždímala jako snad ještě žádná. Podobný pocit jsem měla po dokoukání Butterfly Effect. A tahle hra měla s tím filmem DOST společného! Takže pokud máte rádi cestování časem, alternativní reality a psycho zápletky, je tohle to pravé pro vás.


Vím, že si ji určitě ještě hodněkrát zahraji, protože na tak skvělou hru už asi nikdy nenarazím. Mohl by z toho být skvělý film, ale...vlastně je. Interaktivní film, který vás přinucením k rozhodování vtáhne do děje. Příběh může díky tomu dopadnout různými způsoby a jste za to zodpovědní jenom vy.


Kdyby mě napadla ještě nějaká myšlenka nebo poznámka, pořádně to rozvedu a zveřejním to v samostatném článku, ale tuhle recenzi radši už ukončím, protože nechci zbytečně spoilerovat. To je u skvělé hry/filmu/knížky ta nejhorší možnost, jakou můžete hráči/divákovi/čtenáři zničit zážitek a překazit moment překvapení.


Prostě a jednoduše - tuhle hru si všichni povinně zahraje! Opovážím se říct, že je to hra pro každého, i pro toho, kdo nehrad hraje hry. Jde totiž o ten příběh, o tu hloubku, o ten zážitek, o ty emoce...tohle vás BUDE bavit a užijete si to. Slibuju ♥ (na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí!)

Moje hodnocení: 10/10


Zakletý v čase - Recenze

16. října 2015 v 21:29 | regina |  Recenze
Drama/Romantický/Sci-Fi, USA, 2009

Anotace: Film "Zakletý v čase" je natočen podle bestselleru o lásce, která přesahuje hranice času. Clare (Rachel McAdams) je zamilovaná do Henryho (Eric Bana) celý svůj život. Věří, že si jsou souzeni, ačkoli ví i to, že budou odloučeni, jen neví kdy: Henry je cestovatel časem - prokletí velmi vzácné genetické anomálie, která způsobuje, že se Henry skoro celý svůj život přesouvá v čase do budoucnosti a minulosti bez jakékoli kontroly. I navzdory tomu, že Henryho nedobrovolné cestování v čase je od sebe dělí, Clare se za každou cenu snaží vybudovat normální život se svou jedinou životní láskou.


Názor: Co si budeme nalhávat, není to druhý Butterfly Effect, ale i tak si myslím, že se jedná o milý a příjemný film. Připomněl mi podobný film se stejným tématem a dokonce stejnou herečkou v hlavní roli Lásky čas. Ve srovnání s ním tento film nenesl takové poselství a nebyla to úsměvná komedie, ale za to děj příjemně odsípal, nebyla tam hluchá místa a milovníci romantických filmů si přišli na své. Horší je to se samotným cestováním v čase, které nemá žádné pravidla a Henry si jen tak (ne)vesele skáče tam a zpátky. Mně osobně přijde, že se jedná o jeden z těch lepších time travelling filmů.

Hodnocení: 9/10


Recenze - Crescendo #2 (Crescendo #2 )

4. října 2015 v 10:07 | regina |  Hush, Hush
Autor: Becca Fitzpatricková
Název: Crescendo
Nakladatelství: Egmont
Žánr: fantazy, andělé
Počet stran: 411
Doba čtení: 4 dny

Anotace (oficiální):
Příběh opět vypráví Nora. Už dva měsíce chodí se svým strážným andělem Patchem. Líbají se kdekoliv a kdykoliv. Začínají prázdniny a ona s ním chce trávit všechen volný čas, ale Patch je najednou odtažitý. Nora neví, jestli proto, že už k ní nic necítí, nebo pro její dobro, a Patch jí k tomu nechce nic říct. Nora se na to snaží přijít sama. Souvisí s tím nějak chování Marcie Millarové? Jak je to doopravdy se smrtí jejího otce? A není pravda horší, než dokáže snést?

Názor:
Druhé díly většinou nebývají nic moc, ale u téhle série to nehrozí :)
Crescendo mě bavilo stejně jako první díl ♥
Zamilovala jsem si i Scotta, i když mě ze začátku štval. :D
10 hvězdiček si knížka zaslouží :)

Hodnocení: 10/10