Září 2015

Orange is the New Black - 2. série - Recenze

27. září 2015 v 22:29 | regina |  Orange Is The New Black
Drama/Komedie, USA, 2013

Anotace:Komedie založená na memoárech Piper Kerman popisuje, jak strávila patnáct měsíců v ženské věznici za praní peněz pro drogovou dealerkou Alex. Piper musí vyměnit svůj pohodlný život se snoubencem v New Yorku za nepohodlnou oranžovou kombinézu ve federální věznici. Tady je donucena přehodnotit vše, čemu kdy věřila a navázat nové spojenectví se skupinou excentrických vězeňkyň...Názor: Druhá série začíná dost napínavým úvodním dílem, který vás opět vtáhne do děje. Nedrží si ale takový spád až do konce, protože po chvíli přicházejí hluchá místa a ohrané zápletky. Tahle série se točí spíš okolo ostatních vězeňkyn a odsouvá Piper tak nějak do pozadí. To bych viděla jako největší mínus, protože tu chybí ta novota a nejistota jako na začátku. Piper je teď už ostřílená, dává si pozor a nezaplétá se do zbytečných průserů. Už není ten vyděšený nováček jako dřív. Druhé mínus je kvůli Alex, která se objeví jen na začátku a konci série. Přitom tento seriál ji tak moc potřebuje! Nebo alespoň já... :D Alespoň přibude pár nových postav, které seriál oživí. Třeba taková Soso je naprosto rozkošná a celý strhující závěr dodává druhé sérii úplně jiný rozměr. :)

Hodnocení: 8/10


Dva a půl chlapa - Recenze

27. září 2015 v 12:06 | regina |  Two and a Half Men
Komedie, USA, 2003

Anotace: Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat...


Názor: Skvělý, vtipný a nápaditý seriál, u které si vždycky zasmějete. Je moc příjemné na něj narazit občas v TV, když nemáte co dělat, protože vás k sobě pokaždé připoutá a musíte ho dokoukat. Já se na něj dívám každý večer na Smíchově, je to taková moje rutina a jsem s ní víc než spokojená. :D Doporučuji ho dospívajícím i dospělým, protože dokáže rozesmát všechny věkové kategorie.

Mnozí na něj zanevřeli s 9. sérií, protože vynikajícího Charlieho nahradil Ashton Kutcher. Ze začátku jsem ho taky moc nemusela, ale postupem času jsem si ho zamilovala. :D Netvrdím, že taková změna nastane u každého, ale přinejmenším je to pořád vtipné a neotřelé. Nedávno jsem dokoukala 12. sérii, a i když jsem si párkrát stěžovala, jak je seriál dlouhý, tak je mi líto, že skončil a bude mi moc chybět. :)

Hodnocení: 10/10


Alex Vause

26. září 2015 v 17:07 | regina |  Orange Is The New Black

Oficiálně jsem se do tohoto seriálu zamilovala. ♥ Zrovna jsem dokoukala 2. řadu, tak brzy udělám recenzi. Pokud seriál ještě neznáte, moc ho doporučuji! :) Tady je jedno super video s mojí oblíbenou postavou Alex. ↓ :) Kromě jejího sexy hlasu má taky pořádně vytříbený slovník. Zkusili jste si někdy spočítat, kolikrát řekla "fucking"? :DNathan Young - Every Body Loves Me

16. září 2015 v 20:06 | regina |  Misfits

Nathana nejde nezbožňovat :D

Misfits: Zmetci - Recenze - 3.série

13. září 2015 v 16:23 | regina |  Misfits
Komedie/Drama/Fantasy/Sci-Fi, Velká Británie, 2009

Anotace: Jak dokáže jedna záhadná bouře zamávat životy pětice mladých Londýňanů? Rozhodně více, než by se na první pohled zdálo. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací za prohřešky, které ve své minulosti napáchali. Jednoho dne je však zastihne nejpodivnější meteorologická událost v historii Velké Británie, která v nich zanechá zvláštní schopnosti. Dokáží se však mladiství delikventi, kteří mají k hrdinským ideálům skutečně daleko, vypořádat s touto změnou, která může přinést více komplikací, než užitku? A zapůsobila bouře i na ostatní obyvatele Londýna? Svěží seriál z Velké Británie zajímavě kombinuje v jednotlivých epizodách akční, dramatické i černohumorné scény a díky uvěřitelnosti hlavních postav se MISFITS stávají jedním ze seriálových překvapení roku 2009.


Názor: V třetí sérii se opět setkáme se spoustou skvělých nápadů a zápletek, které nám tvůrci nachystali, a taky černého humoru, jak už k tomuto seriálu patří. Není ho však dost a to hlavně proto, že seriál opustila oblíbená postava většiny - Nathan. Tvůrci na její místo dosadili novou postavu Rudyho, který se pokouší Nathana nahrazovat, ale podle mě je Nathan prostě nenahraditelnej. Některé díly v této sérii mi přišli možná až moc brutální a přehnané, ale v tomto seriálu nějakou tu zvrácenost čas od času musíte čekat. :)

Hodnocení: 8/10


Hyde učí Jackie, jak být v pohodě

11. září 2015 v 22:36 | regina |  That 70's Show
Jackie je hrozně roztomilá :D

Fez and Hyde

11. září 2015 v 22:36 | regina |  That 70's Show

Ten nejlepší smích :D

Zkažená mládež - Recenze

11. září 2015 v 20:01 | regina |  Recenze
Drama, Estonsko, 2007

Anotace:Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti.


Názor: Tento film jsem viděla před docela dlouhou dobu, ale pamatuji si, že na mě opravdu silně zapůsobil. Moc filmů natočených v Estonsku jsem neviděla a tento mě opravdu překvapil. Hlavně závěr jsem vůbec nečekala. Celý film nám nabízí úplně jiný pohled na věc, co se týče (spoiler) střílení ve školách, než jaký nám předhazují média. Je to špatné, to bez debat. Ale psychika mladého kluka nemůže unést všechno, proto vina není pokaždé jednostranná. I vy se zkuste zamyslet, jestli náhodou neničíte svým bezohledným chováním životy kolem sebe. Vždycky se vám to totiž může vrátit.

Hodnocení: 9/10


Osudový dotek 2 - Recenze

6. září 2015 v 23:10 | regina |  Butterfly Effect
Drama/Thriller/Sci-Fi, USA, 2006

Anotace: Každý z nás zažil okamžik, kdy si přál změnit kousek minulosti. Napravit křivdu. Opravit omyl. Získat lásku... nebo moc. Co kdyby to opravdu šlo... Mladík Nick Larson (Eric Lively) objeví způsob, jak cestovat časem, a vrací se do minulosti, aby napravil chyby své i svých přátel. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou, což vede k fatálním důsledkům...


Názor: Tohle bude poprvé v historii tohoto blogu negativní a dost kritická recenze. :D Pokud jste si četli moji recenzi na jedničku, víte, že jsem se do Butterfly Effect úplně zamilovala a nadšení ze mě nevyprchalo do dnes. Jenže po shlédnutí dvojky jsem uštědřila dost krutou ránu a v hlavě mi nepřestala vyvstávat otázka; jak někdo může pokazit tak skvělý námět?


Film má jedno velké plus a to je originální nápad o cestování v čase, který bohužel ale není jeho a vzešel ze skvělého prvního dílu. Takže tím asi končí všechny plusy. První mínus, které musím rozhodně zdůraznit je absence napětí a spádu. Ano, s jedničkou srovnávat musím, protože se to přeci jmenuje Butterfly Effect 2, pokračování, které by se mu mělo aspoň trochu vyrovnat. Místo toho se celou dobu utápíme v nudě a čekáme, kdy přijde to velké BUM a děj nabere na obrátkách. Možná to nekončící čekání na rozjezd vás jako jediné udrží vzhůru. Brzy přijde ale velké zklamání, protože najednou je tu posledních 10 minut filmu a vy zjistíte, že se vlastně nic převratného nestalo.


Hlavnímu hrdinovi nehoří u zadku jako u jedničky, ale pořád se mu něco na tom životě nelíbí. Snaží se pomocí cestování v čase například dostat povýšení v zaměstnání a...vlastně toho ani moc není, protože těch alternativních realit tu bylo zoufale málo! Člověk by řekl, že když už se moc časem necestuje, tak to všechno bude mít aspoň chytré a logické vysvětlení. Jenže omyl. Srážka s kamionem je hlavní zápletkou filmu a je totálně nedomyšlená. Pokud by to byla obyčená shoda náhod, stačilo by počkat pár minut před odjezdem, aby se s kamionem minuli a nikdo nepřišel k úhoně. Jenže srážka se uskuteční vždycky za každých okolností a díky tomu film připomíná spíš Nezvratný osud.


Udělala jsem velkou chybu a tou bylo to, že jsem měla příliš vysoké očekávání. Tohle je ukázka toho, jak špatně může dopadnout pokračování úspěšného filmu. Butterfly Effect 2 by možná mohl být pohodovým filmem na zahnání nudy jednoho pěkného večera, kdyby nesl jiné jméno a nesnažil se přiživovat na jedničce.

Hodnocení: 4/10


Všemocný - Recenze

5. září 2015 v 22:41 | regina |  Recenze
Mysteriózní/Sci-Fi/Thriller, USA, 2011

Anotace: Eddie Morra (Bradley Cooper) je zlenivělý spisovatel, kterému se začíná hroutit svět. Chtějí ho vyhodit z práce a rozchod s přítelkyní Lindy (Abbie Cornish) ho jen utvrdí v přesvědčení, že jeho život je v troskách a budoucnost nemůže přinést nic než další zklamání. To se ale změní ve chvíli, kdy Eddieho navštíví jeho starý přítel z dětství, Vernon (Johnny Whitworth). Nabídne mu pilulky NZT - utajovanou drogu, která umožňuje využívat mozek na 100 % a dodává člověku extrémní sebevědomí. Eddie se nechává zlákat neodolatelnými účinky NZT a naprosto droze propadne. Najednou je schopen využívat informace s ohromnou efektivitou. Vše, co kdy viděl, slyšel a přečetl, zvládá zpracovat a zužitkovat. Neustálá stimulace drogou ho katapultuje mezi elitu finančního sektoru. Jeho nadlidský výkon a úspěch přitáhne pozornost finančního magnáta Carla Van Loona (Robert De Niro), který v drogou posíleném Eddiem vidí příležitost, jak vydělat miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedlejší účinky a Eddie se ocitá v ohrožení života. Musí se skrývat, nájemní vrazi jsou však stále blíž. Podaří se mu uniknout, nebo doplatí na zrádnou představu, že ho droga učiní všemocným?


Názor: Na filmu se mi moc líbil skvělý nápad a taky mi byl sympatický Bradley Cooper. První půlka je spíš zajímavá a ta druhá i trochu akční. Každopádně vás film nebude nudit a pokud máte rádi i nějaké ty speciální efekty, tak tady se jich dočkáte. Čekala jsem trochu jiný konec, možná trochu víc strhující, klidně i špatný, ale trošku mě zklamal. Stejně je to ale moc dobrý film, jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděla. :)

Hodnocení: 9/10