Recenze - Svůdné zlo #1 (Sweet evil #1)

7. srpna 2015 v 18:57 | regina |  Recenze
Název: Svůdné zlo
Autor: Wendy Higginsová
Nakladatelství: Cooboo
Žánr: Fantazy/YA
Počet stran: 413
Doba čtení: 21 dní

Anotace: Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů - potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem?

Názor: Asi si hodně z vás říká, jak jsem mohla tak krátkou knížku číst skoro měsíc. Pravda je taková, že jsem si přečetla slibnou anotaci a taky spoustu kladných názorů, takže jsem měla dost velká očekávání, která se bohužel nesplnila. Celou dobu jsem čekala, kdy přijde ten úžasný moment, ve kterém mě knížka chytne a už nepustí, ale uvědomila jsem si, že je to jen další sladká Young Adult knížka a nejspíš nic zajímavého ani nového nepřinese. Byly časy, kdy jsem takové knížky zbožňovala, umíněná hlavní hrdinka, super sexy hrdina, tajemný svět se svými pravidly, andělé a démoni, teen romantika a happy end. I když teď čtu další YA knihu, která mě naopak přes všechna klišé zase dost bere, tak jsem z těchto blbostí možná ještě nevyrostla. Přemýšlím, jestli je to vážně touto konkrétní knížkou, nebo jsem ji jen četla ve špatnou dobu. Každopádně mě celkem dost zklamala a nevím, jestli si přečtu další díl. Pokud ale máte rádi YA a anděle, tak by vás knížka bavit mohla. :-)

Hodnocení: 7/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bianca Bianca | Web | 7. srpna 2015 v 19:06 | Reagovat

Wooow! to vyzerá báječne! hmm možno si to chcem prečítať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama