Srpen 2015

Jsem číslo čtyři - Recenze

28. srpna 2015 v 12:24 | regina |  Recenze
Sci-Fi/Thriller/Drama/Dobrodružný/Akční, USA, 2011

Anotace: Jsem Číslo čtyři je napínavý thriller o pozoruhodném mladém muži Johnovi Smithovi (Alex Pettyfer), který je na útěku před nemilosrdnými nepřáteli, usilujícími o jeho život. Neustále změny identity a stěhování z města do města ve společnosti svého ochránce Henriho (Timothy Olyphant) jsou příčinou toho, že je John neustále všude nováčkem, který nemá nikde žádné kořeny. Malé městečko v Ohiu, kde nyní žije, je svědkem nečekaných a převratných událostí, které změní Johnův život - seznámení s jeho první láskou (Dianna Agron), objevení nových schopností a nalezení spojení s ostatními, kteří sdílejí jeho neuvěřitelný osud.


Názor: Film mě docela bavil, přestože není moc originální a všechno tohle už jsme někde viděli. Ale já mám filmy pro teenagery ze středoškolského prostředí ráda (asi proto, že jsem taky teenager :D) a navíc originalita se mu nedá vytýkat, protože je to film podle knížky. Herci byli sympatičtí a to je u takového filmu, kde se moc nedá excelovat hereckými výkony, důležité. Dospělým bych ho ale už nedoporučovala, pro ně může film působit trochu pitomě. Ale ve svém žánru je to dost dobrý film, možná kdyby mi bylo 13, tak bych se do filmu zamilovala. Má pěknou dějovou linku a všechno to končí tak hezky, že musím dát taky hezké hodnocení. :D Z podobného soudku bych ještě doporučila Warm Bodies a Nádherné bytosti, což jsou taky zfilmované knížky pro teenagry.

Hodnocení: 8/10


Damon and Elena

26. srpna 2015 v 19:53 | regina |  The Vampire Diaries

Krásné video! ♥

Misfits - Obrázky

26. srpna 2015 v 11:44 | regina |  Misfits
Pár pěkných kreseb Misfits z 1. a 2. série, které jsem našla na internetu, a musela se s vámi podělit :)

Misfits: Zmetci - Recenze - 2.série

26. srpna 2015 v 11:40 | regina |  Misfits
Komedie/Drama/Fantasy/Sci-Fi, Velká Británie, 2009

Anotace: Jak dokáže jedna záhadná bouře zamávat životy pětice mladých Londýňanů? Rozhodně více, než by se na první pohled zdálo. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací za prohřešky, které ve své minulosti napáchali. Jednoho dne je však zastihne nejpodivnější meteorologická událost v historii Velké Británie, která v nich zanechá zvláštní schopnosti. Dokáží se však mladiství delikventi, kteří mají k hrdinským ideálům skutečně daleko, vypořádat s touto změnou, která může přinést více komplikací, než užitku? A zapůsobila bouře i na ostatní obyvatele Londýna? Svěží seriál z Velké Británie zajímavě kombinuje v jednotlivých epizodách akční, dramatické i černohumorné scény a díky uvěřitelnosti hlavních postav se MISFITS stávají jedním ze seriálových překvapení roku 2009.
Názor: Druhá série je opět plná morbidního a Nathanova humoru, který si zaručeně užijete. :) Pokud se vám líbila první, tak tahle vás nezklame. Opět se objevují noví obyvatelé, kteří byli obdařeni nadpřirozenými schopnostmi, a přestože naše hlavní hrdinové nejsou tak úplně hrdinové, musí se s tím vypořádat, protože jim jde o krk. Taky vás čeká plno šokujících momentů a originálních zápletek. Tento seriál si nesmíte nechat ujít! :)

Hodnocení: 10/10


My Mad Fat Diary - 3.série - Recenze

22. srpna 2015 v 22:46 | regina |  My Mad Fat Diary
Komedie/Drama, Velká Británie, 2013

Anotace: Rae Earl (Sharon Rooney) rozhodně není dívka, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, ať už kvůli jejímu naštvanému výrazu nebo nadváze. Jinak ale prožívá všechny trable běžného teenagera, tedy skoro. Vrací se domů z pobytu v léčebně, kam se dostala po svém pokusu o sebevraždu. Žádný návrat ale není snadný, zvlášť když se vracíte ke střelené matce, která si za dobu vaší nepřítomnosti do domu nejen nastěhovala svého přítele, který je v zemi nelegálně, ale taky všem řekla, že jste místo v léčebně byli na prázdninách ve Francii. Opustit tak bezpečné místo, kde si Rae za dobu čtyř měsíců našla přátele, kteří ji přijímají bez výhrad, vrátit se a snažit se zapadnout zpátky do světa, kde ji v podstatě nikdo nezná, je tak nesnadnou cestou. Před Rae ale stojí nejtěžší úkol. Aby ji mohlo přijmout její okolí, což je nejen kamarádka z dětství Chloe a její parta, musí se nejdřív naučit mít ráda sama sebe.


Názor: Třetí série se týkala hlavně Raeiny budoucnosti. Nechtěla opustit Finna, ale dostala příležitost chodit na prestižní školu svých snů. Musela tak udělat jedno z nejtěžších rozhodnutí ve svém životě. A jak se vlastně rozhodla? Na 3. sérii se určitě podívejte, ale nečekejte toho od ní moc. Je totiž hrozně krátká - pouze 3 díly! :( Spíš jde o doplnění, jak to bylo s Rae dál a jak se dokázala poprat se svým životem. Asi bych byla dost zklamaná, kdyby série neměla tak dojemný závěr. Stále doufám, že bude i 4.série, jak si například Rae bude hledat na vysoké nové kamarády. :) Snad to není jenom mé zbožné přání. :D

Hodnocení: 8/10


Misfits: Zmetci - Recenze -1.série

20. srpna 2015 v 19:48 | regina |  Misfits
Komedie/Drama/Fantasy/Sci-Fi, Velká Británie, 2009

Anotace: Jak dokáže jedna záhadná bouře zamávat životy pětice mladých Londýňanů? Rozhodně více, než by se na první pohled zdálo. Alisha, Curtis, Kelly, Nathan a Simon se nedobrovolně sešli při výkonu veřejně prospěšných prací za prohřešky, které ve své minulosti napáchali. Jednoho dne je však zastihne nejpodivnější meteorologická událost v historii Velké Británie, která v nich zanechá zvláštní schopnosti. Dokáží se však mladiství delikventi, kteří mají k hrdinským ideálům skutečně daleko, vypořádat s touto změnou, která může přinést více komplikací, než užitku? A zapůsobila bouře i na ostatní obyvatele Londýna? Svěží seriál z Velké Británie zajímavě kombinuje v jednotlivých epizodách akční, dramatické i černohumorné scény a díky uvěřitelnosti hlavních postav se MISFITS stávají jedním ze seriálových překvapení roku 2009.


Názor: Už dlouho jsem nenarazila na tak vtipný a pošahaný seriál! :D Co je na seriálu však skvělé, je originalita, která přichází s každým dílem. Obyvatelé Londýna byli doopravdy obdarováni různými schopnostmi a my v každém díle zjišťujeme, co jim nadpřirozená síla nadělila a jak se s nimi partička výtržníků musí vypořádat. Jsou jako superhrdinové, kteří nejsou tak úplně hrdinové. Nejlepší na tomto seriálu je to, že nikdy nevíte, co bude dál! K tomu vás úplně dojebávají Nathanovy hlášky (jinak to prostě napsat nejde :D). Doporučuji, pokud snesete morbidní a trochu zvrhlý humor. ;)

Hodnocení: 10/10


Král šamanů - Recenze

20. srpna 2015 v 12:13 | regina |  Recenze
Animovaný/Akční/Fantasy/Komedie, Japonsko, 2001

Anotace: Za jedné měsíční noci slyši Morty zvuky přicházející směrem od hřbitova. Setká se s podivným hochem, který, přesto že je obklopen duchy, vypadá šťastně. Když řekne tento zážitek druhý den ve škole, nikdo mu nevěří. Morty nevěří vlastním očím, když mu představí nového žáka ve třídě, Yoha, kterým je právě chlapec ze hřbitova.Yoh řekne Motrymu, že přišel do Tokya, aby se spojil s mocnými duchy. Morty zavede Yoha do muzea, kde je vystaven slavný meč, který v minulosti používal Amidamaru. Říká se, že z něj v noci padají slzy. Setkají se s Mosukem, duchem kováře, který jej ukoval.Morty se setká s Tao Lenem, šamanem, který je pod ochranou ducha čínského mistra v ovládání mečů. na rozdíl od Yoha se Tao Len zdá být nebezpečným. Tao Len roztrhne vedví vůz a prohlásí, že svět nepotřebuje jiného šamana, než jej. Tao Len pronese, že on bude králem šamanů.A tady začíná cesta plná dobrodružství a tajemství.


Názor: Na tento seriál jsem zrovna nedávno narazila a vyvolal ve mě tak nostalgické vzpomínky jako ještě žádný jiný. Proto možná kroutíte hlavou nad hodnocením, když se jedná o dětské anime, ale můžete mi věřit, že je naprosto subjektivní. :D Seriál bych vám asi doporučila, pokud máte rádi anime a je vám méně jak 15, jinak už pro vás asi žádné kouzlo představovat nebude. Tedy pokud to není váš oblíbený seriál z dětství. ♥

Hodnocení: 10/10


The 100 - 1.série - Recenze

19. srpna 2015 v 23:00 | regina |  The 100
Fantasy/Sci-Fi, USA, 2014

Anotace: Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.


Názor: Anotace zní možná celkem děsivě, ale jedná se o seriál pro teenagery podle knižní předlohy. S ní toho sice nemá moc společného, ale jeho tvůrci si dali opravdu záležet a vymysleli pro nás opravdu zajímavý a strhující příběh. Každá epizoda končí šíleně napínavě, takže musíte mít k dispozici ihned další díl, jinak začnete šílet! :D Znám to z vlastní zkušenosti. Tento seriál opravdu zbožňuji a až si najdu čas, zkouknu 2.sérii, protože pokud bude stejně skvělá jako ta první, budu ji muset přelousknout na jeden zátah. :)

Hodnocení: 10/10


Lásky čas - Recenze

18. srpna 2015 v 19:00 | regina |  About Time
Fantasy/Romantický/Drama, Velká Británie, 2013

Anotace: Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. "Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí.


Názor: Opravdu sympatický film, který si zamilujete a zanechá vám úsměv ve tváři. Lásky čas je film hlavně o normálních životních problémech i radostech, prvním se seznámení, svatbě, dětech, rodině...a přesto je v něm něco kouzelného. Je sice o cestování časem, ale za sci-fi bych ho neoznačila. Kdybych ho měla k nějakému filmu přirovnat, tak je to něco jako Butterfly Effect v mnohem mírnější, romantičtější a bohužel i trochu nudnější verzi. Ale zase je to tak roztomilý film, že vám to vůbec nebude vadit, že se záběry vlečou a už dlouho se nic napínavého nepřihodilo. :)

Hodnocení: 9/10


My Mad Fat Diary - 2.série - recenze

17. srpna 2015 v 18:26 | regina |  My Mad Fat Diary
Komedie/Drama, Velká Británie, 2013

Anotace: Rae Earl (Sharon Rooney) rozhodně není dívka, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, ať už kvůli jejímu naštvanému výrazu nebo nadváze. Jinak ale prožívá všechny trable běžného teenagera, tedy skoro. Vrací se domů z pobytu v léčebně, kam se dostala po svém pokusu o sebevraždu. Žádný návrat ale není snadný, zvlášť když se vracíte ke střelené matce, která si za dobu vaší nepřítomnosti do domu nejen nastěhovala svého přítele, který je v zemi nelegálně, ale taky všem řekla, že jste místo v léčebně byli na prázdninách ve Francii. Opustit tak bezpečné místo, kde si Rae za dobu čtyř měsíců našla přátele, kteří ji přijímají bez výhrad, vrátit se a snažit se zapadnout zpátky do světa, kde ji v podstatě nikdo nezná, je tak nesnadnou cestou. Před Rae ale stojí nejtěžší úkol. Aby ji mohlo přijmout její okolí, což je nejen kamarádka z dětství Chloe a její parta, musí se nejdřív naučit mít ráda sama sebe.Názor: Druhá série je podle mě stejně dobrá jako první. :) Sice se zdá, že na konci první Rae překonala svůj strach, ale není tomu úplně tak. Teď začíná škola a kromě nesnesitelného učení, taky pomluvy a propalující pohledy spolužáků. S tím se Rae nevypořádá moc dobře. Navíc teď chodí s Finnem a oni dva, očkoliv jsou ten nejroztomilejší páreček na světě, pro lidi okolo jsou spíš ten nejpodivnější pár, co kdy viděli. A Rae pozornost nesnáší. Vzniká spousta dalších problémů, na scéně se objevují nové postavy jako třeba parta školních královen nebo Raenin nový kamarád Liam, který s ní shodou okolností chodí na společnou terapii. Moc pěkný závěr a já se nemůžu dočkat 3. série! :)

Hodnocení: 10/10