Červenec 2015

Falešná hra - Recenze

28. července 2015 v 0:55 | regina |  Recenze
Krimi/Thriller/Akční, USA, 2000

Anotace: Vánoce jsou svátky klidu. Rudy (Ben Affleck) to tak cítí. Po letech konečně prochází vězeňskou branou jako svobodný muž. Ovšem kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Tato (Charlize Theron) je nejen krásná, ale navíc disponuje agresivním bratrem ve vysokém stupni pošahanosti (Gary Sinise). Ten se svým kumpánem (Danny Trejo) právě plánuje velkou vánoční loupež. A Rudy má být její důležitou součástí. Tyto Vánoce moc klidné nebudou! A o velké překvapení pod kriminálním vánočním stromem rovněž nebudete ochuzeni.


Názor: Na tento film jsem narazila spíš náhodou. Zaujal mě začátek a zajímavý nápad, tak jsem ho dokoukala. Musím říct, že to bylo celkem napínavé a párkrát jsem se dost zasmála (i když to nebyla komedie :D). Škoda toho zmateného závěru. Je to taková pěkná akční jednohubka na jeden nudný večer, ale moc od toho nečekejte.

Hodnocení: 6/10


Osudový dotek - Recenze

27. července 2015 v 21:25 | regina |  Butterfly Effect
Sci-Fi/Mysteriózní/Thriller, USA, 2004

Anotace:Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou...


Názor: Kdyby jste se mě zeptali na můj nejoblíbenější film všech dob, nejspíš bych řekla Butterfly Effect. A proč vlastně? Protože tento film je podle mě úplně dokonalý! ♥ Na začátku mě vtáhl do děje a do konce mě nepustil. Má v sobě úžasné kouzlo, které nedokážu popsat... (a ne, není to Ashton :D I když bez něj by asi film nebyl to, co je teď.) Dokázal mě dohnat k slzám, naštvat mě, donutil mě kousat si nehty nervozitou, vyděsil mě, znechutil mě, rozesmál...tolik emocí u jednoho filmu jenom těžko zažijete. A nejlepší je, že potom, co ho dokoukáte, musíte ho vidět ještě jednou! :D


O čem film vlastně je? Anotace vám toho moc neřekne a to je dobře. Protože tak vás film dokáže překvapit a způsobovat vám jeden šok za druhým. Rozhodně se u tohoto filmu nevyplatí hledat spoilery. Proto jestli si chcete film co nejvíc vychutnat, přeskočte tento odstavec (ale nebojte, prozradím jen ve zkratce, o čem film je): Evan si prošel přímo děsivým dětstvím, ve kterém hrála roli Kayleigh, dívka, která se mu vždycky líbila, její sadistický bratr Tommy a oplácanější přítel Lenny. Obyčejné dětské vylomeniny je hodně slabé slovo pro věci, které s přáteli zažívaly. Nikdy moc nepoznal jeho tátu, protože z neznámých důvodů skončil na psychiatrii. A jako by to k úplnému zbláznění nestačilo, Evan má občas "okna", kdy si nepamatuje, co dělal a způsobil. Kvůli nim si začne psát deníky, kterému mu mají pomoct procvičit paměť. Netuší, že právě deníky budou hrát klíčovou roli v jeho příběhu. Na univerzitě totiž zjistí, že pomocí nich může cestovat v čase zpátky do minulosti a napravit svoje i chyby druhých. Stačí jen málo změnit, aby se životy všech obrátily vzhůru nohama...


Líbí se mi, jak se během filmu mění charaktery jednotlivých postav vzhledem k událostem, kterými si prošli. Protože člověk je hodně ovlivnitelné stvoření a to, jaký v životě je, zaleží na tom, co už zažil. Každý by si někdy přál cestovat v čase a napravit své chyby, protože se zdá, že jsme něco totálně pohnojili, ale tohle všechno vytváří naš svět, kterému stačí málo, aby se zhroutil. Tak buďme rádi za to, jak jsme se rozhodli, protože jen díky tomu jsme to my.
Taky se mi moc líbí, že přesto, k jakým šíleným událostem v něm dojde, není ani trochu drastický. Nejsou v něm ani žádné speciální efekty, protože je to nízkorozpočtový film, ale i tak vás dokáže naprosto dostat!


Na konci hraje nádherná písnička od Oasis - Stop Crying Your Heart Out, která celý film úplně vystihnuje. Dalším skvělým soundtrackem je taky Staind - It's Been Awhile, která sice není tak optimistická, ale přesto nádherná. ♥ Film má dokonce 4 alternativní konce, které můžete najít na Youtube a rozhodnout se, který je nejlepší.

Hodnocení: 10/10

(chtěla jsem dát 11, ale nebudu teatrální, už jsem přeháněla dost :D)


Hunger Games: Mockingjay Part 2 - Trailer

27. července 2015 v 20:35 | regina |  Hunger Games

Kdo se taky tak těší? :-)

Recenze - 1.série - My Mad Fat Diary

27. července 2015 v 19:50 | regina |  My Mad Fat Diary
Komedie/Drama, Velká Británie, 2013

Anotace: Rae Earl (Sharon Rooney) rozhodně není dívka, kterou byste mohli jen tak přehlédnout, ať už kvůli jejímu naštvanému výrazu nebo nadváze. Jinak ale prožívá všechny trable běžného teenagera, tedy skoro. Vrací se domů z pobytu v léčebně, kam se dostala po svém pokusu o sebevraždu. Žádný návrat ale není snadný, zvlášť když se vracíte ke střelené matce, která si za dobu vaší nepřítomnosti do domu nejen nastěhovala svého přítele, který je v zemi nelegálně, ale taky všem řekla, že jste místo v léčebně byli na prázdninách ve Francii. Opustit tak bezpečné místo, kde si Rae za dobu čtyř měsíců našla přátele, kteří ji přijímají bez výhrad, vrátit se a snažit se zapadnout zpátky do světa, kde ji v podstatě nikdo nezná, je tak nesnadnou cestou. Před Rae ale stojí nejtěžší úkol. Aby ji mohlo přijmout její okolí, což je nejen kamarádka z dětství Chloe a její parta, musí se nejdřív naučit mít ráda sama sebe.


Názor: Už dlouho mě žádný seriál takto nedostal! ♥ Rae je chytrá, sympatická, dospívající holka, se kterou se občas ztotožní každý z nás. Já si ji navíc zamilovala kvůli tomu, že máme stejnou oblíbenou kapelu - Oasis! ♥ Taky máme stejnou barvu vlasů, výšku sebevědomí, vztah ke sladkostem a touhu být normální. Myslela jsem si, že mě bude psychicky užírat dívat se na někoho, kdo má tak skvělou partu přátel, kterou jsem si vždycky přála, ale ne. Já Rae její štěstí moc přeju, vlastně chci aby měla skvělý život a vedlo se jí dobře, protože je to taky skvělá holka, která se příliš podceňuje. A ti, kdo ji soudí podle její postavy, jsou naprostí kteréni! Těším se na další sérii, ta první skončila moc krásně. ♥ Určitě seriál doporučuju VŠEM! Když už se nedokážete sžít s Rae, alespoň uvidíte, jak to má taková vyčnívající holka v životě těžké.

Hodnocení: 10/10


Zdrojový kód - Recenze

27. července 2015 v 14:29 | regina |  Recenze
Mysteriózní!/Sci-Fi/Thriller, USA, 2011

Anotace: Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se stihne z nastalé situace vzpamatovat, je vlak rozmetán silným výbuchem. V zápětí se Colter se objeví v podivném bunkru izolovaném od okolního světa. Přes obrazovku k němu mluví důstojnice Goodwin (Vera Farminga) a požaduje informace o všem, co právě viděl. Kapitán Colter Stevens se stal součástí náročné mise, jejímž cílem je odhalení útočníka, který má na svědomí výbuch vlaku, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Atentátník plánuje mnohem větší výbuch přímo v srdci Chicaga a jeho dopadením tak může Colter zachránit tisíce životů. Tato vládní mise je založena na experimentu nazvaném Zdrojový kód, který Colterovi umožňuje na chvíli existovat v paralelní realitě - v těle Seana v chicagském příměstském vlaku. Seanovu identitu může využívat pouze osm minut, má tedy právě osm minut na odhalení bombového útočníka. Zdrojový kód zvládá poslat Coltera do stejného časového úseku vícekrát. Získává tak více času, ale situace se mu může snadno vymknout z rukou…


Názor: To byla teda jízda! Na film jsem se podívala hlavně kvůli Jakeovi Gyllenhalovi, protože je to jeden z mých oblíbených herců, a nečekala jsem, že mě tak dostane. Ve filmu se mi moc líbila časová smyčka, chvílemi mně připomněl film Na hraně zítřka (na který musím taky brzy udělat recenzi :)). Oba filmy mají kromě jejich svižnosti, napínavosti a žánru společnou ještě jednu věc - totálně mě dostaly! Určitě se na Zdrojový kód podívám ještě někdy a kdybych měla sestavit mých TOP 30 filmů, určitě by tam byl. :) Doporučuji všem, kteří mají rádi Jakea, sci-fi a časové smyčky.

Hodnocení: 10/10


Donna & Jackie Cabaret

26. července 2015 v 0:45 | regina |  That 70's Show


Tak to je už moc.... :DDD

Angie, Hyde's sister

26. července 2015 v 0:29 | regina |  That 70's Show

Nemá chybu! :D


Kelso's best story

26. července 2015 v 0:22 | regina |  That 70's Show

Úžasná scéna :D

Kelso on Career Day

26. července 2015 v 0:19 | regina |  That 70's Show

Tohle nepochopí nikdo, natož Kelso... :D

Hydovo hudební nadání :D

26. července 2015 v 0:18 | regina |  That 70's Show

Vážně, Hyde by mohl složit písničku! :D