Hunger games - Aréna smrti

10. října 2014 v 17:57 | Regina |  Hunger Games
Název: Aréna smrti
Autor: Suzanne Collinsová
Nakladatelství: Fragment
Žánr: Dystopie
Počet stran: 384
Doba čtení: 2 dny

Anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají... Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.

Názor: Skvělá, opravdu nádherná knížka, která bude bavit každého! I když si myslíte, že nemáte rádi takové brutální příběhy, tak v téhle knížce to ani nepostřehnete, protože děj má rychlý spád a knížka je plná akce. Moc originální nápad, lepší knížku jsem zatím nečetla. :-)

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 7. října 2015 v 18:51 | Reagovat

Knížka, která se dá přečíst za pár večerů (nebo jeden... Báro nevychloubej se), ale donutí vás přemýšlet mnohem déle. Výmluvy, že jste viděli film, na nikoho neplatí (ikdyž smekám, jedno z mála filmových zpracování, které jsou opravdu zpracování a ne "vzali jsme hlavní postavy, ignorovali popis jejich vzhledu a místo backstoríček a chytrého děje dali hodně speciálních efektů"), je to čtivé a pomůže vám to pochopit nejasnosti z filmu (avoxové, systém sklizně...). Na Aréně smrti je podle mě úžasné i to, že dokáže stát i jako kniha samostatně, nejen jako součást trilogie. Sečteno podtrženo, všichni čtěte a pak přijďte debatovat o Snowově rodokmenu na můj blog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama