Divergence

11. října 2014 v 20:39 | regina |  Divergence
Název: Divergence
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: Dystopie
Počet stran: 344
Doba čtení: 4 dny

Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Názor: Ze začátku jsem se bála, že mi bude dystopie připomínat Hunger Games, protože v té době to byla jediná knížka z budoucnosti, jakou jsem četla, ale brzy jsem změnila názor. Divergence je stejně originální a pro mnoho čtenářů i čtivější a zajímavější než Hunger Games. U mě tedy zatím vede HG a nejspíš vždycky bude, ale stejně je tahle knížka úžasná a stojí za to, si ji přečíst!

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | Web | 7. října 2015 v 18:59 | Reagovat

Já jsem jeden z mála lidí, kdo četl Divergenci dřív než tHG, a byla jsem naprosto uchvácena. První díl je (bohužel? bohudík?) můj nejoblíbenější, oproti tHG je uvolněnější, střílíme muffiny z hlav a létáme nad Chicagem, na slzy a mentální kolapsy máme další dvě knížky a konec téhle. Tris si říká No, snad to nějak dopadne, mezitím co Katniss už od druhé kapitoly jede své JE TO V HÁÁÁÁÁÁÁÁJI VŠICHNI UMŘEMEEEEEEE. Při čtení ale přijdou i slabší chvilky, a musíte si pamatovat, že oproti tHG má Divergence největší sílu jako trilogie celkově, mnohem víc natahuje a mlží kolem faktů, konec prvního dílu z vás udělá jedno velké "To nedává smysl" a až o dvě knížky dál si řeknete "Sakra, ono to celou dobu dávalo smysl".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama