Říjen 2014

Hostitel

12. října 2014 v 16:54 | regina |  Hostitel
Název: Hostitel
Autor: Stephenie Meyerová
Nakladatelství: Tatran
Žánr: Dystopie
Počet stran: 554
Doba čtení: 13 dní

Anotace: Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopk zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují…

Názor: Naprosto dokonalá knížka! Někomu mohla přijít nudná a zdlouhavá, ale já si ji náramně užila. Mám moc ráda styl Stephenie. Knížka byla hlavně romantická, ale nechyběla akce a hlavně se mi líbil neotřelý námět. Pokud se autorka rozhodne vydat další knížku, určitě si ji taky koupím! :-)

Hodnocení: 10/10


Divergence

11. října 2014 v 20:39 | regina |  Divergence
Název: Divergence
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: Dystopie
Počet stran: 344
Doba čtení: 4 dny

Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Názor: Ze začátku jsem se bála, že mi bude dystopie připomínat Hunger Games, protože v té době to byla jediná knížka z budoucnosti, jakou jsem četla, ale brzy jsem změnila názor. Divergence je stejně originální a pro mnoho čtenářů i čtivější a zajímavější než Hunger Games. U mě tedy zatím vede HG a nejspíš vždycky bude, ale stejně je tahle knížka úžasná a stojí za to, si ji přečíst!

Hodnocení: 10/10


Mé knižní série #1

11. října 2014 v 12:43 | Regina |  Twillight Sága
Tento projekt vymyslela Roxanne a jeho cílem je představit ostatním série, které máme v knihovně, a odpovědět na pár otázek. V tomto příspěvku se podíváme na sérii ...


Měsíční chvástačka - srpen 2014

11. října 2014 v 12:14 | Regina |  Měsíční chvástačka

Toto měsíční meme pořádá Judit
Jde o to, abychom si vzájemně ukázali knihy, které nám za uplynulý měsíc přibyly do naší knihovny. Jedná se o knihy, které jsme si koupili, dostali darem, za recenzi nebo jsme je vyhráli...

Hunger games - Aréna smrti

10. října 2014 v 17:57 | Regina |  Hunger Games
Název: Aréna smrti
Autor: Suzanne Collinsová
Nakladatelství: Fragment
Žánr: Dystopie
Počet stran: 384
Doba čtení: 2 dny

Anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají... Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.

Názor: Skvělá, opravdu nádherná knížka, která bude bavit každého! I když si myslíte, že nemáte rádi takové brutální příběhy, tak v téhle knížce to ani nepostřehnete, protože děj má rychlý spád a knížka je plná akce. Moc originální nápad, lepší knížku jsem zatím nečetla. :-)

Hodnocení: 10/10


Těším se na... (1)

10. října 2014 v 16:45 | Regina |  Těším se na...


Zdroj obrázků: bux.cz

Kde jsem na ně narazila?
Na stránkách nakladatelství YOLI

Které novinky vyjdou tento měsíc?
Královna Tearlingu

Na které si ještě chvilku počkám?
Eleanor a Park, Život jedna báseň

Plánuju si koupit...
Všechny! :-)

Na kterou se nejvíc těším?
Eleanor a Park